fbpx
Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Hakkımızda

1998-2022 ARASI 7 RENK AKADEMİ

1998 – Serüvenimiz, internet sitesi çalışmaları ile başladı.

2002 – Selçuk Aydın Bülbül tarafından Türkiye’nin ilk, okul öncesi eğitim sitesi kuruldu. Çocuklarımıza daha iyi bir eğitim nasıl verebiliriz düşünce ile ,  alternatif eğitim metotlarına dikkat çektik ve bu amaçla yurt dışı ve yurt içinde araştırma ,gezi ve toplantılar düzenleyeme başladık. Montessori , Waldorf , Reggio Emilia gibi eğitimler önceliğimiz oldu.

2006 – Türkiye’nin, okul öncesi ilk forum sitesi olan www.okuloncesiforum.com ‘u, okul öncesi eğitimiyle ilgili ilk radyosu Okul Öncesi FM  ve ilk TV kanalı olan Okul Öncesi TV’yi kuruldu.

2006 – Çalışmalarımızla TRT’ye konuk olduk.

2006 – Okul öncesi eğitimiyle ilgili ilk seminerimizi Afyon Lisesinde, 380 kişinin katılımıyla gerçekleştirdik. Seminerimizde Prof. Dr. Ramazan Arı ve Dr. Cengiz Çelik ilk eğitimimize katılan akademisyenlerden. Bu seminerin , daha sonra düzenlenecek yüzlerce seminerin ilk adımıydı.

2006 – Ekibimizin öz verisiyle, anaokullarına yardımlar yapmaya başladık.

2008 – Sadece yardımların yeterli olmadığını düşündük ve Okul Öncesi Eğitim Gönüllüleri Derneğini kurduk.

2008 – İlk defa, okul öncesi öğretmenleri tarafından ve yine ilk defa, içeriği okul öncesi eğitim olan Okul Öncesi Eğitim Şart dergisini çıkarttık. Bu adımı, hazırladığımız kitaplar ve CD’ler izledi.

2008 – Okul öncesi eğitimin sorunlarını çözmek, öğretmen atamaları ve diğer hususlarla ilgili bakanlık yetkilileri, milletvekilleri ile görüşmeler yapmaya; okul öncesi eğitimcilerinin haklarını, gür bir sesle savunmaya başladık.

2008-2009 – Usta öğreticiliğin kalkmasında ve binlerce öğretmenin atamasının yapılmasında önemli roller oynadık. Gazetelere verdiğimiz duyurularla okul öncesi eğitime ve bu alanda yaşanan sorunlara dikkat çekmeye çalıştık.

2010 – Her zaman daha fazlasını ve daha iyisini misyon edinmiş ekibimizle Okul Öncesi Eğitimi Yaygınlaştırma ve Geliştirme Derneğini kurduk. Bireysel yaptığımız yardımları, derneğimizin çatısı altında yapmaya başladık. Okul öncesi eğitimin ve eğitimcilerinin sorunlarının çözümüyle ilgili daha etkin çalışmalar gerçekleştirebilmek adına yetkililerle çok sayıda görüşme gerçekleştirdik.

2012 – Hayallerimiz sınırların çok ötesindeydi. Bu yüzden, biz de yurt dışı gezilerine başladık. Birçok ülke ve birçok okul gezdik. Mevcut vizyonumuzu genişletmek adına, gördüğümüz her detayı inceledik. Gittiğimiz ülkelerden bazıları:

Yunanistan
Bosna-Hersek
Arnavutluk
Makedonya
İngiltere
Rusya
Kazakistan
Kırgızistan
Gürcistan

2012 – Araştırmalarımızın ve geliştirdiğimiz vizyonumuzun neticesinde başka alanlarda da var olmak istedik ve danışmanlık şirketimizi kurduk. Bu girişimimizi, belki de eğitimin çıkış noktası olarak gösterebileceğimiz yayıncılık sektörü ve diğer faaliyet alanları takip etti.

2015 – Global çerçevede var olmanın sırası gelmişti. Biz de, Uluslararası Montessori Okulları Eğitim Derneğini kurduk. 2002 den bu yana var olan Montessori Eğitimini ülkemizde yaygınlaştırma fikri artarak devam etti. Bunun için yurt içi ve yurt dışı eğitim gezilerine devam edip alanın uzmanlarıyla fikir alışverişinde bulunduk.

2015- Seslenebildiğimiz insan sayısı ve etkin olduğumuz sektörler arttıkça yardım kampanyalarımızı genişlettik. İhtiyacı olan okullarımıza, kolilerce kırtasiye yardımları gönderdik.

2016 – Hayallerimiz bitmemişti, birçok uluslararası eğitimde yer aldık. Birçok yabancı dernekle ve okulla anlaşmalar imzaladık.

RAKAMLARLA 7 RENK AKADEMİ

Türkiye’mizin pek çok ilinde 2.000’in üzerinde seminer düzenledik. Bu alanda seminer düzenleyen ilk ve tek kuruluş olduk. Seminerlerimizde; pek çok akademisyeni, uzmanı, psikoloğu, eğitimciyi, öğrenciyi ve aileyi bir araya getirmekle gurur duyuyoruz.

2022 İTİBARIYLA…

(2 milyon TL maddi değeri olan)

10.000 çocuğumuzun, 1 yıllık tüm kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladık.
600 koliden fazla kırtasiye, giysi ve donanım yardımında bulunduk.

Ayrıca

2.000’in üzerinde seminer vererek
160.000’den fazla kişiyi seminerlerimizde ağırladık.
570’in üzerinde Eğitmen Eğitimi Programı gerçekleştirdik.
24 yıldır internet ve yüz yüze  ortamlarında,
16 yıldır ise eğitim seminerlerimizle, yurt dışı eğitim ve gezi programlarımızla yolumuza devam ediyoruz!

Adresimiz: Cumhuriyet Mh. Gürpınar Yolu Cad. Keleş Plaza K:4 NO:61-62 Büyükçekmece/İstanbul

İletişim:

0543 965 1490
0545 965 1490

Tıklayın
Hemen İletişime Geçmek İçin Tıklayın
Merhaba 👋
Size yardımcı olmak için buradayım.