fbpx
Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Bosna Hersek Gezisi ve Montessori Anaokulu Ziyareti

Bosna Hersek Gezisi ve Montessori Anaokulu Ziyareti 1.Gün  : İSTANBUL  –  SARAYBOSNA  – TRAVNİK – SARAYBOSNA Belirtilen saatte İstanbul Havalimanı’nda  buluşma.  Tarifeli uçak ile İstanbul’dan Saraybosna’ya varış. Havalimanı’nda karşılanma ve vezirler şehri olarak bilinen Travnik şehrine hareket. Travnik şehrine varmadan önce savaş sırasında birçok kişinin şehit edildiği Ahmiç Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Savaş sırasında bombalanan camii […]

Bosna Hersek Gezisi ve Montessori Anaokulu Ziyareti

1.Gün  : İSTANBUL  –  SARAYBOSNA  – TRAVNİK – SARAYBOSNA
Belirtilen saatte İstanbul Havalimanı’nda  buluşma.  Tarifeli uçak ile İstanbul’dan Saraybosna’ya varış. Havalimanı’nda karşılanma ve vezirler şehri olarak bilinen Travnik şehrine hareket. Travnik şehrine varmadan önce savaş sırasında birçok kişinin şehit edildiği Ahmiç Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Savaş sırasında bombalanan camii ve müzesini gördükten sonra Travnik şehrine hareket ediyoruz. Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinip tarihi Osmanlı Kale’sinden şehir manzarasını gördükten sonra 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi’nin geziyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği (Göksu) Plava Voda’yı da ziyaretettikten sonra  öğle yemeğini alıyor ve Lutfina Kahva’da kahve, baklava ziyafeti yaptıktan sonra Sarajevo şehrine gitmek için yola çıkıyoruz. Saraybosna’nın Osmanlı çarşısı olarak bilinen Başçarşıya varışımızla beraber 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya  Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret edeceğiz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezinti. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camiisi, Bosna Savaşı’nda günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogu, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camii ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsü’nü gördükten sonra Osmanlı kalesi Beyaz Tabya’ya çıkış. Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içme ve  Saraybosna şehir manzarasını seyir. Fatih’in Bosna’ya girdiği tarihi Koza Köprüsü’nü ziyaret ettikten sonra akşam yemeğinde meşhur Boşnak Kebabı – Çevapi tattıktan sonra kahve keyfi ve serbest zaman. Ardından konaklama için otelimize hareket ediyoruz.
AKŞAM SERBEST ZAMAN VE ŞEHİR TURU
 Montessori Anaokulları ziyaretlerini 2.gün yapılacaktır.
 2.Gün : SARAYBOSNA – KONYITS – YABLANİTSA – MOSTAR – POÇİTELİ – BLAGAY – SARAYBOSNA
07:00 Kahvaltı. 08:00 Otelden hareket. Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Mostar’a hareket. Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşık 2.5 saat sürecektir.İlk molamızı  Konjic (Konyitz) şehrinde veriyoruz. Burada Osmanlı’ dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (Konyitz) köprüsünü görüp ve Ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş yaptıktan sonra Neretva nehri kanarında kahve keyfi için mola veriyoruz . Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik olarak gördükten sonra aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan, tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret edeceğiz. Kuleye tırmanış ve

Bosna Hersek Gezisi ve Montessori Anaokulu Ziyareti

kule başından Neretva nehrini seyretme. Ardından  gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Neretva nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti ve Türk çayı yudumlama keyfi. Çayımızı içip biraz dinlendikten sonra Mostar Şehri’ne hareket ediyoruz. Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar Köprüsü’nü ziyaret ediyor ve bu  eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden biri olan tarihi Koski Mehmet Bey Camii’sinden Mostar’ı seyir ve Karagöz Camii’ sini ziyaret. Savaştan kalan şehitlikleri ziyaret ettikten sonra  alışveriş  için serbest zaman. Belirlenen saatte Saraybosna şehrine dönmek için toplanma ve yola çıkış . Akşam yemeği için Jablanica (Yablanitza) Maksumiç Restoran’ da meşhur kuzu çevirme yedikten sonra konaklamak için Saraybosna’daki otelimize hareket ediyoruz.(Anaokulu ziyareti için 1,5 saat ayrılmıştır)

AKŞAM SERBEST ZAMAN VE ŞEHİR TURU
3 .Gün – SARAYBOSNA / İSTANBUL
08:00 Kahvaltı. 09:00 Otelden hareket. Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra aracımıza geçip Saraybosna turumuza başlıyoruz. Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzesini ziyaret ettikten sonra Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehrinin kaynağı) gezinti ve  tarihi Rimski köprüyü ziyaret. Ardından alışveriş  için Saraybosna’nın merkezi Başçarşı’ya  hareket. Öğle yemeğinde  Saç Altı Boşnak Böreği yedikten sonra alışveriş için serbest zamanı ve ardından havaalanına hareket.
Programın bütünlüğü bozulmayacak şekilde farklı gezi ayarlamaları veya değişiklikleri yapılabilir.
NOT: Ziyaretler arasında kahve molaları ve alışveriş için serbest zaman belirlenir.
Grubun temposuna ve zamanına göre ayarlanacaktır.
Ziyaret noktaları arasında duruma göre ayarlamalar yapılabilir.
Akşam yemeğinden sonra serbest zaman planlanır. Dileyen olursa grupça etkinlikler yapılabilir.
Not: Kar amaçlı bir gezi değildir. Grubumuza ait “özel bir gezidir” Tur firmalarımız ile bağlantımız yoktur.
Herkes katılabilir.
Ücret :600 Euro
Ücretin yatırılacağı gün kur değeri baz alınır. Ücret yatacağı gün kur değeri Alış TL cinsinden hesaplanıp yatırılmalıdır.
Ücrete Dahil Olanlar:
 • Uçak gidiş dönüş bileti
 • 2 gece konaklama 
 • Cumartesi ve Pazar Sabah Kahvaltıları (Otelde)
 • Bizi 3 gün boyunca gezdirecek Otobüs
 • Gezi
 • Rehbere ödenecek ücret
 • Seminer ücreti
Ücret Dahil Olmayanlar:
 • Öğle ve Akşam yemeği
 • Yurtdışı çıkış pulu 
 • Şahsi harcamalar
 • Program dışı etkinlikler.
Kontenjanımız 12 kişidir.
Kayıt: 0545 965 1490 (Arayabilir yada whatsapp üzerinden iletişim kurabilirsiniz)

İlk yorum ekleyen siz olun.

Yorum bırakmak için lütfen giriş yapın
Bosna Hersek Gezisi ve Montessori Anaokulu Ziyareti
Fiyat:
Ücretsiz
Tıklayın
Hemen İletişime Geçmek İçin Tıklayın
Merhaba 👋
Size yardımcı olmak için buradayım.