fbpx
Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi

Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi Çocuk değerlendirme testleri eğitiminin amacı, çocuklara veya yetişkin danışanlara, gelişimlerini sağlıklı bir şekilde gözlemleyebilmeleri ve takip edebilmeleri için psikolojik değerlendirmeler yapma yeteneği ve becerisi kazandırmaktır. Eğitimde teorik bilgiler ve güncel vakalar katılımcılara sunulmakta ve rapor edilen çeşitli vakalar gösterilmektedir. Çocuk Psikolojik Test ve Değerlendirme, standartlaştırılmış ve onaylanmış yöntem ve araçlara dayalı […]

Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi

Çocuk değerlendirme testleri eğitiminin amacı, çocuklara veya yetişkin danışanlara, gelişimlerini sağlıklı bir şekilde gözlemleyebilmeleri ve takip edebilmeleri için psikolojik değerlendirmeler yapma yeteneği ve becerisi kazandırmaktır. Eğitimde teorik bilgiler ve güncel vakalar katılımcılara sunulmakta ve rapor edilen çeşitli vakalar gösterilmektedir.

Çocuk Psikolojik Test ve Değerlendirme, standartlaştırılmış ve onaylanmış yöntem ve araçlara dayalı olarak kazaların, öğrenmenin, davranışların ve duyguların değerlendirilmesidir.
Çocuk değerlendirmesi, bir bilgi toplama stratejisi içerir. Değerlendirmeler genellikle görüşmeler, gözlemler, onaylanmış test yöntemleri ve ebeveynler, öğretmenler ve/veya okul çalışanları gibi çocukların korunmasıyla ilgili kişilerle istişare yoluyla yapılır.

çocuk değerlendirme testleri 1

Psikolojik değerlendirmeler, genellikle birinin sahip olabileceği güçlü yönleri ve zorlukları anlamaya yardımcı olan bilişsel, davranışsal ve duygusal işlevlerdir. Psikolojik değerlendirme süreci, tanısal netliğe ve kişiselleştirilmiş önerilere izin verir. Çocuklar kadar yetişkinlerin de psikoloji sağlayacağı için mutluyuz. Akademik ve sosyal etkileşimler yaşayan ve duygusal düzenlemede zorluk yaşayan çocuklar genellikle psikolojik değerlendirme ile doğrulanabilen atipik nörogelişim sergilerler. Bu, ebeveynlerin, öğretmenlerin ve terapistlerin, çocuklarının tam potansiyellerine ulaşmalarını sağlamak için gerekli tahkim ve koordinasyonu sağlamalarına olanak tanır.

Psikolojik test nedir?

Psikolojik test, bireyin belirli bir şekilde nasıl çalıştığını anlamak için davranışı ve diğer özellikleri ölçmenin bir yoludur. Çeşitli zihinsel yetenekleri, davranışları ve nörolojik yetenekleri ölçmek için sistematik bir yöntemdir. Her bir değerlendirmede farklı kişilerin nasıl performans gösterdiğini belirlemek için çok sayıda insan için psikolojik testler oluşturulur, araştırılır ve standartlaştırılır.

Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi

Test, bireyin yaşına ve değerlendirilen bilgilere göre değişiklik gösterir. Psikolojik testlerin önemi Bütün çocuklar aynı değildir. Çocukların psikolojik olarak test edilmesi ve değerlendirilmesi, bir çocuğun aynı yaştaki diğer çocuklara kıyasla ne kadar iyi performans gösterdiğini belirlemenin bir yoludur. Çocuklar öğrenme, gelişme veya davranış sorunları ile mücadele ederken, bu sorunların ciddiyetini ve çocuğun gelişimsel yetersizlik veya diğer zihinsel sağlık koşulları için kriterleri karşılayıp karşılamadığını belirlemek yardımcı olabilir. Okuldaki çocuklar için psikolojik testler, çocuğun güçlü ve zayıf yönlerini anlamaya yardımcı olur.

çocuk değerlendirme testleri 2

Bazen bir değerlendirme, belirli endişe alanlarını belirleyebilir ve bunun anlaşılması, ebeveynlerin ve eğitim ekibinin, çocuğun zorluklarının üstesinden gelmek için uygun müdahaleleri belirlemesine yardımcı olabilir. Çocukların psikolojik değerlendirmesi , çocuk dosyalarının doğru resimlerini elde etmek için kullanılabilir. Belirli özellikleri, belirli koşulları, zekayı, duygusal zekayı ve diğer işlevsel alanları anlamaya yardımcı olurlar. Henüz konuşamayan çocuklara psikolojik testler bile yapılıyor. Bir çocuğun psikolojik değerlendirmesi genellikle bir çocuk hakkındadır.

Bu testlerin sağladığı bilgilerin yanı sıra klinik görüşmeler ve arka plan bilgileri, psikologların çocuğun nasıl çalıştığını anlamasına yardımcı olur ve bir teşhis veya tedavi planı geliştirmeye daha fazla yardımcı olabilir.

Verilecek olan modül ve testler:

 • Anamnez Formu
 • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
 • Okht Okula Hazır Bulunuşluk Testi
 • Amerikan Hiperaktivite Ölçeği
 • Kent E. G. Y Testi
 • Çocuklar İçin Sosyal Anksiyete Ölçeği
 • Bir Aile Çiz Testi
 • Bir İnsan Çiz Testi
 • Cattel 2a Testi
 • Cattel 2b Testi
 • Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi
 • Frankfurter Dikkat Testi
 • Conners Öğretmen Ölçeği(dikkat eksikliği Hiperaktivite boz.)
 • Conners Ebeveyn Ölçeği (dikkat eksikliği Hiperaktivite boz.)

Kimler Katılabilir
Eğitime herkes katılabilir.

Uygulayıcı belgesi alabilecekler :
Psikologlar veya alanda okuyanlar
Pdr Mezunları veya öğrencileri
Sosyoloji mezunları veya öğrencileri
Okul öncesi öğretmenleri ve Sınıf öğretmenleri
Çocuk gelişim mezunları veya okuyanlar
Sosyal hizmet mezunları veya okuyanlar
Özel eğitim bölümü mezunları veya okuyanlar
Aile danışmanları,
Tıp, hemşirelik mezunları ve bu branşlarda öğrenciler.

Diğer alanlarda olan katılımcılarımıza ise eğitim sertifikası verilmektedir.

Önemli Notlar

 • Eğitimimizi bilgisayarda,tablette,cep telefonunda yada Tv ye bağlanarak izleyebilirsiniz.
 • Eğitimimizi sağ tarafta ki satın al menüsünden alabilirsiniz.Eğitimi bireysel veya grubunuz için alabilirsiniz.Grup için alımlarda %10-15 arası indirim mevcuttur.
 • Her eğitim satın almasında puan kazanırsınız. Daha sonra bu biriktirdiğiniz puanları sitemizde kullanabilirsiniz. Üye girişi yaptıktan sonra puanlarım kısmından bu puanlara ulaşabilirsiniz.
 • Eğitimi satın alırken isim soy isim alanlarını dikkatli ve eksiksiz doldurunuz.
 • Eğitim sonunda sertifikanızın Akademi Onaylı olanını kurs bitiminde PDF formatında indirebilirsiniz.
  (Genellikle her bilgisayar ve cep telefonunda pdf okuyucu vardır.Ancak her ihtimale karşı bilgisayarınızda veya cep telefonunuzda PDF okuyucu yoksa Buradan indirebilirsiniz)
 • Sertifikanızı adresinize teslim edilmesini isterseniz Aras Kargo ile ,eğitim bitiminin ardından gönderebiliriz.
 • E-Devlet onaylı sertifikanız,kurs bitiminden sonra 10 iş günü içerisinde e-devletinize işlenmektedir.E-Devlet linki için lütfen bize ulaşınız.
 • Sertifikalarınızı kariyer.net , secretcv.com gibi internet sitelerine de ekleyebilirsiniz.
 • Peşin ödeme veya kredi kartına 12 taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Diğer eğitimlerimiz için Buraya tıklayabilirsiniz

İlk yorum ekleyen siz olun.

Yorum bırakmak için lütfen giriş yapın
Kurs 30 gün boyunca mevcut
Grup oluşturup eğitimi %10 indirimli alabilirsiniz.

Şunları içerir

8 lectures
Ek Süre
Mobil ve TVden erişim
Tıklayın
Hemen İletişime Geçmek İçin Tıklayın
Merhaba 👋
Size yardımcı olmak için buradayım.