fbpx
Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 3

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 3 Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 3 de 4 Konu 4  Sertifika verilecektir. Uzaktan eğitim sistemi ile rahatlıkla evden iş yerinizden cep telefonu tablet veya bilgisayardan izleyebilirsiniz. Okul Öncesi Dönemde İnformal Değişimler Çocukla İletişim ve Sınıf Yönetimi Güncel Okul Öncesi Dönem Müzik Aktiviteleri Çocukta Analoji Muhakeme Becerileri Konferans çekimdir.Eğitim sonrasında 4 adet […]

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 3

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 3 de 4 Konu 4  Sertifika verilecektir. Uzaktan eğitim sistemi ile rahatlıkla evden iş yerinizden cep telefonu tablet veya bilgisayardan izleyebilirsiniz.

Okul Öncesi Dönemde İnformal

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 3 1

Değişimler
Çocukla İletişim ve Sınıf Yönetimi
Güncel Okul Öncesi Dönem Müzik Aktiviteleri
Çocukta Analoji Muhakeme Becerileri

Konferans çekimdir.Eğitim sonrasında 4 adet eğitim sertifikası adresinize kargo ile gönderilecektir.
Eğitim sonunda 0545 965 1490 nolu hattımıza sertifikalarınızın gönderilmesi için adres bilginizi göndermeniz gerekmektedir.

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 3

Sayfadan indirilen sertifika örnek amaçlıdır. Sertifikalarınız anlaşmalı kargo firması tarafından adresinize gönderilecektir.

Bu eğitimde sertifikaları online pdf olarak’ta alabilisiniz.

Seminerler birçok akademik kursun önemli bir parçasıdır ve bir grup öğrenciye öğretmenlerle çeşitli yeni materyalleri, fikirleri ve kavramları tartışma ve analiz etme fırsatları sunar. Bazı okullarda bu derslere seminer, bazı okullarda ise öğretici denir.

öğrenciden sık sık seminerlerinde çok aktif bir rol oynamaları istenir ve tüm öğrenciler konuşmaya ve tartışmalara katılmaya davet edilir. Bu sayede sadece akademik anlayış kazanmakla kalmayacak, aynı zamanda çok çeşitli kişisel ve temel becerileri geliştirme fırsatına sahip olacaksınız. Bunlar, en iyi nasıl iletişim kuracağınızı ve görüşlerinizi nasıl ifade edeceğinizi ve diğer öğrencilerin önünde konuşurken nasıl güven oluşturacağınızı içerebilir.

Seminer hedefleri

Seminer ve eğitimlerin özel hedefleri anlatan ve dinleyen arasında büyük farklılıklar gösterir. Okul tarafından sağlanan herhangi bir rehberliğe aşina olmak çok önemlidir.

Atölyeler birçok akademik programın önemli bir parçasıdır ve bir grup öğrenciye çok çeşitli yeni materyalleri, fikirleri ve kavramları öğretmenlerle tartışma ve analiz etme fırsatı sunar. Bazı yerlerde bu kurslara seminer, bazılarında ise öğretici denir.

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 3 2

Öğrenciler genellikle seminerlerinde çok aktif bir rol almaya davet edilir ve tüm öğrenciler konuşmaya ve tartışmalara katkıda bulunmaya davet edilir. Bu şekilde yalnızca akademik açıdan bilgili olmakla kalmayacak, aynı zamanda bir dizi kişisel ve temel beceri geliştirme fırsatına sahip olacaksınız. Bu, iletişim kurmanın ve bakış açınızı sunmanın ve diğer öğrencilerin önünde konuşurken özgüveninizi artırmanın en iyi yolu olabilir.

Öğrenciler ve öğretmenler arasında iletişimi kolaylaştırın.

Çocuk ve Müzik Hakkında

Okul öncesi çocukların çoğu müzik dinlemekten veya şarkı söylemekten hoşlanır. Araştırmalar, müzik açısından zengin bir ortam yaratan ebeveynlerin çocuklarını yalnızca eğlendirmekle kalmayıp, aynı zamanda temel müzik becerilerini geliştirmelerine de yardımcı olduğunu gösteriyor. Bir çocuğun müzikal ufkunu genişletmek söz konusu olduğunda, müzik eğitiminde en önemli rolü oynarlar.

1990’larda bir grup araştırmacı tarafından yürütülen araştırmalar, erken çocukluk döneminde müziğe maruz kalmanın çocukların daha net konuşmalarına, daha geniş bir kelime dağarcığı geliştirmelerine ve sosyal ve duygusal becerilerini güçlendirmelerine yardımcı olduğunu gösteriyor. Psikolog Howard Gardner 1983’te müzikal zekanın mantıksal ve duygusal zeka kadar önemli olduğunu savundu. Bunun nedeni, müziğin vücut ve beyin arasındaki bağlantıyı güçlendirerek bir ekip olarak birlikte çalışmasıdır. Örneğin, çocuklar dans edip müzikle hareket ettiklerinde daha ince motor becerileri geliştirirken, bir şarkıya eşlik etmek çocukların vokallerini geliştirmelerine yardımcı olur. Genel olarak müziğe maruz kalmak, çocukların geliştikçe seslerin ve sözcüklerin seslerini öğrenmelerine yardımcı olur.

Çocukların müziği yetişkinlerle aynı şekilde ifade etmedikleri ve doğumdan altı yaşına kadar olan sürenin bir çocuğun müzikal gelişimi için en önemli dönem olduğu yaygın olarak kabul edilen iki gerçektir. Gerçekten de, en küçük çocuklar bile müziğin ritmini duyar ve farkında olmadan kendilerini frekans, ton ve uyaranlara göre ayırt eder.

Araştırmacılara göre, bir çocuğun hayatının ilk yılları, müziğin tınısının nasıl çözüleceğini öğrenmek ve müziği ezberlemek için zihinsel bir organizasyon sistemi oluşturmak için çok önemlidir. Bu, tıpkı dil gelişimi gibi, küçük çocukların da ritimleri, ritimleri ve ritimleri taklit ederek ve ezberleyerek müzik becerilerini geliştirdiği anlamına gelir.

Bununla birlikte, müzik becerilerini geliştirme yeteneği hem olumlu hem de olumsuz faktörlerden etkilenir. Bu nedenle, çocukların gerçek müzikal gelişim potansiyellerini geliştirmelerine yardımcı olmak için yeterli uyarım ve müzik ve müziğe maruz kalma gereklidir. Eğitim açısından, müzikal gelişim üzerindeki en tipik olumsuz etki, ebeveynlerin müzik odaklı olmaması ve çocukları aktif olarak müziğe maruz bırakmamasıdır.

Önemli Notlar

  • Eğitimimizi bilgisayarda,tablette,cep telefonunda yada Tv ye bağlanarak izleyebilirsiniz.
  • Eğitimimizi sağ tarafta ki satın al menüsünden alabilirsiniz.Eğitimi bireysel veya grubunuz için alabilirsiniz.Grup için alımlarda %10-15 arası indirim mevcuttur.
  • Her eğitim satın almasında puan kazanırsınız. Daha sonra bu biriktirdiğiniz puanları sitemizde kullanabilirsiniz. Üye girişi yaptıktan sonra puanlarım kısmından bu puanlara ulaşabilirsiniz.
  • Eğitimi satın alırken isim soy isim alanlarını dikkatli ve eksiksiz doldurunuz.
  • Sertifikanızı adresinize teslim edilmesini isterseniz Aras Kargo ile ,eğitim bitiminin ardından gönderebiliriz.
  • Sertifikalarınızı kariyer.net , secretcv.com gibi internet sitelerine de ekleyebilirsiniz.
  • Peşin ödeme veya kredi kartına 12 taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.
  • Diğer eğitimlerimiz için buraya tıklayın

 

 

İlk yorum ekleyen siz olun.

Yorum bırakmak için lütfen giriş yapın
Kurs 30 gün boyunca mevcut
Grup oluşturup eğitimi %10 indirimli alabilirsiniz.

Şunları içerir

1 lectures
Ek Süre
Mobil ve TVden erişim
Tıklayın
Hemen İletişime Geçmek İçin Tıklayın
Merhaba 👋
Size yardımcı olmak için buradayım.