fbpx
Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 5

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 5 Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 5 de 4 Konu 4 Sertifika verilecektir. Uzaktan eğitim sistemi ile rahatlıkla evden iş yerinizden cep telefonu tablet veya bilgisayardan izleyebilirsiniz.4 Konu 4 Hologramlı Sertifika Robotik kodlama Drama Bilinçli teknoloji kullanımı Resim analizi Konferans çekimdir. Eğitim sonrasında 4 adet eğitim sertifikası adresinize kargo ile gönderilecektir. Eğitim […]

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 5

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 5 de 4 Konu 4 Sertifika verilecektir. Uzaktan eğitim sistemi ile rahatlıkla evden iş yerinizden cep telefonu tablet veya bilgisayardan izleyebilirsiniz.4 Konu 4 Hologramlı Sertifika

 • Robotik kodlama
 • Drama
 • Bilinçli teknoloji kullanımı
 • Resim analizi

Konferans çekimdir. Eğitim sonrasında 4 adet eğitim sertifikası adresinize kargo ile gönderilecektir.
Eğitim sonunda 0544 965 1490 nolu hat

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 5 2

tımıza sertifikalarınızın gönderilmesi için adres bilginizi göndermeniz gerekmektedir.
Sayfadan indirilen sertifika örnek amaçlıdır.

Robotik ve Kodlama

Bugün küçük çocuklar için robotlar mı? Erken çocukluk, çocukların kodlama, robotik ve mühendisliğe ilgi duymasını sağlamak için iyi bir zamandır. Küçük çocuklar etraflarındaki dünyayı merak ediyorlar ve bugün bu dünya teknoloji içeriyor. Teknolojiyle çevriliyiz. Akıllı telefonlar, akıllı anahtarlar, otomatik kapılar. Ancak ilk yıllarda çocuklar bu şeylerin nasıl çalıştığı hakkında çok az şey biliyorlardı. Robotiği erken çocukluk eğitimine entegre etmek, STEAM başarısındaki cinsiyet ve SES boşluklarını kapatmaya yardımcı olur.

Araştırmalar, küçük çocukların programlama ve mühendisliği erken yaşlardan itibaren öğrenebileceğini gösteriyor. Bu, çocuklar gelişimsel olarak uygun araçlara sahip olduğunda, açık oyunu teşvik ettiğinde ve teknik becerilerin ifade edici sanatlar, matematik, okuryazarlık ve kültürel keşiflerle birleştirilmesine izin verdiğinde mümkündür. Küçük çocuklar yaparak öğrenirler. En iyi şeyleri fiziksel nesnelerle oynayarak öğrenirler.Programlama ve mühendislik öğrenmek için, manipülatörleri öğrenen geleneksel küçük çocukların (ekranlar yerine fizik) ruhuyla tasarlanmış materyallere ihtiyaçları vardır. Çocuklar oyunlar aracılığıyla öğrenir, teknolojik dünya hakkında merak uyandırır, sorunları çözmenin yollarını keşfeder ve sıralama, sebep-sonuç, programlama, sensörler ve motorlar gibi kavramları anlar.

Çocuklar ve teknoloji

Çocuklar çevredeki ekranlara erişebilir. Birçok evde, çocukların bulabileceği ve oynayabileceği birden fazla TV, bilgisayar, tablet ve telefon bulunur. Bazı çocuklar tabletlerine ve cep telefonlarına çocukluklarından beri erişebiliyor. Araştırmalar, ortalama 8-10 yaşındaki bir çocuğun çeşitli medya ile günde yaklaşık 8 saat harcadığını ve daha büyük çocuklar ve gençlerin medya ile günde yaklaşık 11 saat harcadığını gösteriyor.  Bu sefer, gençlerin okuldan çok teknolojiye daha fazla zaman ayırmasıyla büyümeye devam ediyor.

Ülke genelindeki çocuklar ve gençler de

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 5 1

medya tüketimini azaltmıyor. Bazı gençler, her gün saat 2’ye kadar sosyal medyada gezindiklerini ve saatlerce video oyunları oynadıklarını söyleyerek her ay binlerce kısa mesaj gönderiyor ve bu, çocukların dikkatini dağıtmak için daha fazla uygulama ve seçenek ortaya çıktıkça zamanla artıyor.
Pek çok insan bu tür bir teknolojiyi kullanmanın olumsuz etkilerinin farkındadır, ancak avantajları da vardır. Asıl sorun, ebeveynlerin ve öğretmenlerin,  teknolojiyi hayatlarını olumsuz etkilemesine ve faydalı bir şekilde kullanmasına izin vermemeleridir.

Dikkat Konsantrasyon süresi kısalır. Öğretmenler, veliler ve öğrenciler teknolojinin dikkat süresini doğrudan etkileyebileceğine inanmaktadır. Teknik etkileşimin anında cinsiyeti, çocuğu beklemeyi zorlaştırıyor. Teknoloji sayesinde beklemek zorunda değiller. Yakında bir TV programı yapabilirler, eğlendirecek bir şeyleri olduğu için sıkılmazlar. Teknoloji hızla ilerliyor ve anında tepki verme ve anında memnuniyet, bebeklerin ve genç yetişkinlerin dikkat süresini etkiliyor.

Artan risk ve mahremiyet eksikliği: Gençler teknoloji dünyasında büyüyor ve kişisel bilgileri korumaya yönelik fikirler onlara biraz yabancı. Siber güvenlik, günümüz teknolojisinin büyük bir parçasıdır, ancak her zaman mükemmel değildir. Bilgisayar korsanları ve suçlular, kimliklerini intihal etmek ve çocuklarına zarar vermek için teknolojiyi kullanabilir. Teknoloji hırsızlığı, mahremiyet sorunlarını ve zorbalığı artırdı.

Depresyon riski: Daha fazla medya kullandığını bildiren gençlerin ve çocukların zihinsel sağlık sorunlarını bildirme olasılığı daha yüksektir. Depresyon, daha fazla medya kullanımı ile önemli bir sorundur. Uzmanlar, sosyal medya ve teknolojiyi kullanma süresinin depresyondaki artışla doğrudan ilişkili olduğuna inanıyor.

Obezite: Evde telefon veya tablet başında çok zaman geçiren çocukların dışarıda koşmak veya oynamak için fazla zamanları olmuyor. Teknolojiyi egzersiz yapmadan kullanma alışkanlığı oluştururlar. Bu, çocuklarda ve genç erişkinlerde obezite oranlarında artışa neden olabilir.

Ders sorunu: Günümüzde birçok öğrenci, teknolojiye daha fazla zaman harcadıkça notlarının düştüğünü görebiliyor. Teknolojinin artan kullanımı ödev süresini kısaltır. Teknolojinin getirebileceği gelişimsel değişiklikler öğrencilerin ev ödevlerinde okuma ve yazma gibi zorluklar yaşamasına neden olabilir.

Zorbalık: Teknoloji geliştikçe zorbalık da gelişiyor. Çocuklar ve gençler, diğer çocuklarla yüz yüze olmasalar bile, acı çekmek için teknolojiyi ve sosyal medyayı kullanıyorlar. Siber zorbalık denen pek çok şey var. Bu eğilim büyüyor ve genç öğrenciler arasında popülerlik kazanıyor.

Önemli Notlar

 • Eğitimimizi bilgisayarda,tablette,cep telefonunda yada Tv ye bağlanarak izleyebilirsiniz.
 • Eğitimimizi sağ tarafta ki satın al menüsünden alabilirsiniz.Eğitimi bireysel veya grubunuz için alabilirsiniz.Grup için alımlarda %10-15 arası indirim mevcuttur.
 • Her eğitim satın almasında puan kazanırsınız. Daha sonra bu biriktirdiğiniz puanları sitemizde kullanabilirsiniz. Üye girişi yaptıktan sonra puanlarım kısmından bu puanlara ulaşabilirsiniz.
 • Eğitimi satın alırken isim soy isim alanlarını dikkatli ve eksiksiz doldurunuz.
 • Sertifikanızı adresinize teslim edilmesini isterseniz Aras Kargo ile ,eğitim bitiminin ardından gönderebiliriz.
 • Sertifikalarınızı kariyer.net , secretcv.com gibi internet sitelerine de ekleyebilirsiniz.
 • Peşin ödeme veya kredi kartına 12 taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.
 • Diğer eğitimlerimiz için buraya tıklayın

 

İlk yorum ekleyen siz olun.

Yorum bırakmak için lütfen giriş yapın
Kurs 30 gün boyunca mevcut
Grup oluşturup eğitimi %10 indirimli alabilirsiniz.

Şunları içerir

1 lectures
Ek Süre
Mobil ve TVden erişim
Tıklayın
Hemen İletişime Geçmek İçin Tıklayın
Merhaba 👋
Size yardımcı olmak için buradayım.