fbpx
Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 7

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 7 Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 7 de 3 Konu 4 Sertifika verilecektir. Uzaktan eğitim sistemi ile rahatlıkla evden iş yerinizden cep telefonu tablet veya bilgisayardan izleyebilirsiniz. Konular: Çocukluk Travmalarının Yarattığı Psikopatolojik Rahatsızlıklar Okul Öncesi Eğitimde Waldorf ve Reggio Emilia Yöntemi Erken Çocuklukta Sosyal Gelişim ve Önemi Eğitim sonrasında 4 adet eğitim […]

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 7

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 7 de 3 Konu 4 Sertifika verilecektir. Uzaktan eğitim sistemi ile rahatlıkla evden iş yerinizden cep telefonu tablet veya bilgisayardan izleyebilirsiniz.

Konular:

 • Çocukluk Travmalarının Yarattığı Psikopatolojik Rahatsızlıklar
 • Okul Öncesi Eğitimde Waldorf ve Reggio Emilia Yöntemi
 • Erken Çocuklukta Sosyal Gelişim ve Önemi

Eğitim sonrasında 4 adet eğitim sertifikası adresinize kargo ile gönderilecektir.

Eğitim sonunda 0544 965 1490 nolu hattımıza sertifikalarınızın gönderilmesi için adres bilginizi göndermeniz gerekmektedir.
Sayfadan indirilen sertifika örnek amaçlıdır.

Dilerseniz pdf olarak sertifikanızı online alabilirsiniz.

Waldorf Eğitimi Nedir?

Waldorf Eğitimi, yaklaşık 100 yıl önce

Avusturyalı filozof, sosyal reformcu ve vizyon sahibi Rudolf Steiner tarafından Avrupa’da geliştirilen küresel bir bağımsız okul hareketidir. Bugün, Waldorf Eğitimi, dünya çapında 60’tan fazla ülkede yaklaşık 1.000 okul ve yaklaşık 2.000 erken çocukluk programına sahiptir.

Waldorf eğitiminde öğrenme süreci temelde üç yönlüdür; kafa, kalp ve elleri içerir veya düşünce, duygu ve davranışları içerir. Bu, Waldorf öğretmenlerinin akademik, sanatsal ve pratik becerileri bütünleştiren kurslar ve yöntemlerle her çocuğu yetiştirmesi ve çekmesi için temeldir.

Waldorf Eğitimi, 1919 yılında Rudolf Steiner ve Emile Molt tarafından antroposofiye dayalı olarak kurulmuştur. Antropolojinin özü, insanların kendi ruhsal gelişimleri yoluyla kendilerini ve dünyayı dönüştürme bilgeliğine sahip oldukları inancıdır. Bu amaçla, Waldorf Eğitiminin birincil amacı, insanlığın gelişimine hizmet etmek için her çocuğun benzersiz potansiyelini ortaya çıkarmaktır. Müfredat, öğretim yöntemleri ve öğretim yöntemleri bu potansiyeli gerçekleştirmek için tasarlanmıştır.

Waldorf Pedagojisinin Temelleri

Waldorf Eğitiminin öncülü, çocukluğun üç farklı aşamadan oluştuğudur, her aşama doğumdan yedi yıla (erken çocukluk), yedi ila 14 yıl (erken çocukluk) kadar yaklaşık yedi yıldır. ve 14 yıl. 21 yaşına kadar (ergenlik). Her aşama çocukların zihinsel, duygusal, fiziksel ve ruhsal olarak dünyaya yaklaşma ve hissetme biçimlerini şekillendirir ve bu da öğrenme biçimlerini şekillendirir. Waldorf eğitimcileri, müfredatın ve öğretim yöntemlerinin bu gelişim aşamalarına uyum sağlaması gerektiğine ve her aşamanın çocukluğun gelişimi ile birlikte geliştiğine inanırlar.

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 7

Waldorf eğitimi almış kişiler yaşam boyu öğrenmeye tutkuyla bağlıdırlar.
Waldorf okulunun eğitimi, yarışma ve sınav sonuçlarıyla ölçülmez, bir ömür boyu yolculuk olarak kabul edilir. Çocukların dünyaya olan doğal ilgilerine uygun şekilde yanıt veren bir eğitim yöntemi, kaçınılmaz olarak çocukların daha fazla öğrenme arzusunu harekete geçirecektir.

Waldorf Okulu bazen yanlışlıkla bir “sanat okulu” olarak kabul edilir, çünkü burada tüm disiplinleri disiplinler arası bir tarzda ören güzel, pratik ve sahne sanatları kurslarının derinliğini bulabilirsiniz. Ancak ilginç olan, bilimin birçok Waldorf okulu mezunu için bir kariyer haline gelmesi ve bu ilginin yıllar süren keşif, icat ve keşifler yoluyla gelişmesidir.

Reggio Emilia Eğitim Nedir?

Reggio Emilia’nın erken çocukluk eğitimine yaklaşımı, küçük çocukları kendi dünyalarını merak eden ve etraflarındaki her şeyden öğrenme konusunda büyük potansiyele sahip insanlar olarak ele alır. Eğitim, psikoloji ve sosyolojinin etkisi, çocukları anlamaya çalışırken ve öğrenmeyi uygun şekilde teşvik ederken dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Reggio öğretmenleri, çocukları kendini ifade etme, iletişim, mantıksal düşünme ve problem çözmeyi teşvik eden eğitim fırsatlarına maruz bırakmak gibi çeşitli stratejiler kullanır.

Öğretmenin rolü

Öğretmen, Reggio Emilia sınıfı

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 7 2

nda ikili bir rol oynar. Ana rolleri, çocuklarla birlikte öğrenmek ve bir rehber ve kaynak olarak grup öğrenme deneyimine katılmaktır. Reggio Emilia öğretmenleri, çocukların ve sınıf topluluğunun gelişimini her zaman dikkatli bir şekilde gözlemlemeli ve izlemelidir. Reggio öğretmenleri ayrıca kendileri hakkında bildiklerini ve öğrettiklerini yansıtmak için zaman ayıracaktır.

Öğretmen olarak Sınıf

Reggio Okulu’nun “üçüncü öğretmeni” olarak adlandırılır. Montessori yöntemi gibi, farklı ilgi alanlarının kolayca keşfedilmesine izin veren bir ortam oluşturmaya büyük özen gösterilir. Bahsi geçen dosyalar genellikle çocukların gözü önünde tutulur, böylece yıl boyunca kaydettikleri ilerlemeyi de görebilirler. Sofra takımları, masa örtüleri, bitkiler ve hayvanlar gibi gerçek ev eşyaları, rahat ve “sıcak” bir sınıf atmosferi yaratır.
Tüm bu ilke ve inançların birleşimi, Reggio Emilia sınıfını çocukların düşüncesini genişletmek için eğlenceli ve verimli bir yol, bir macera haline getirir.

Önemli Notlar

 • Eğitimimizi bilgisayarda,tablette,cep telefonunda yada Tv ye bağlanarak izleyebilirsiniz.
 • Eğitimimizi sağ tarafta ki satın al menüsünden alabilirsiniz.Eğitimi bireysel veya grubunuz için alabilirsiniz.Grup için alımlarda %10-15 arası indirim mevcuttur.
 • Her eğitim satın almasında puan kazanırsınız. Daha sonra bu biriktirdiğiniz puanları sitemizde kullanabilirsiniz. Üye girişi yaptıktan sonra puanlarım kısmından bu puanlara ulaşabilirsiniz.
 • Eğitimi satın alırken isim soy isim alanlarını dikkatli ve eksiksiz doldurunuz.
 • Sertifikanızı adresinize teslim edilmesini isterseniz Aras Kargo ile ,eğitim bitiminin ardından gönderebiliriz.
 • Sertifikalarınızı kariyer.net , secretcv.com gibi internet sitelerine de ekleyebilirsiniz.
 • Peşin ödeme veya kredi kartına 12 taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.
 • Diğer eğitimlerimiz için buraya tıklayın

 

İlk yorum ekleyen siz olun.

Yorum bırakmak için lütfen giriş yapın
Kurs 30 gün boyunca mevcut
Grup oluşturup eğitimi %10 indirimli alabilirsiniz.

Şunları içerir

1 lectures
Ek Süre
Mobil ve TVden erişim
Tıklayın
Hemen İletişime Geçmek İçin Tıklayın
Merhaba 👋
Size yardımcı olmak için buradayım.