fbpx
Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 8

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 8 Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 8 de 4 Konu 4  Sertifika verilecektir. Uzaktan eğitim sistemi ile rahatlıkla evden iş yerinizden cep telefonu tablet veya bilgisayardan izleyebilirsiniz. Konular: Çocuklarla Klinik Görüşme Teknikleri Uygulamaya Yönelik Anlatımla Özel Eğitimde Öğretmen ve Aile İşbirliği Oyun Terapisinde Oyuncak Seçimi ve Oyuncakların Sembolik Anlamları Çocuklarda Bilinçli Teknoloji […]

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 8

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 8 de 4 Konu 4  Sertifika verilecektir. Uzaktan eğitim sistemi ile rahatlıkla evden iş yerinizden cep telefonu tablet veya bilgisayardan izleyebilirsiniz.

Konular:

 • Çocuklarla Klinik Görüşme Teknikleri
 • Uygulamaya Yönelik Anlatımla Özel Eğitimde Öğretmen ve Aile İşbirliği
 • Oyun Terapisinde Oyuncak Seçimi ve Oyuncakların Sembolik Anlamları
 • Çocuklarda Bilinçli Teknoloji Kullanımı

Eğitim sonrasında 4 adet eğitim sertifikası adresinize kargo ile gönderilecektir.

Eğitim sonunda 0544 965 1490 nolu hattımıza sertifikalarınızın gönderilmesi için adres bilginizi göndermeniz gerekmektedir.
Sayfadan indirilen sertifika örnek amaçlıdır.

Dilerseniz pdf olarak sertifikanızı online alabilirsiniz.

Oyuncak Seçimi Önemlidir

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 8 2

Yeni yürümeye başlayan çocuklar davranışsal olarak öğrenen küçük kaşiflerdir. Bu oyun, çocukların kendi ilgi alanlarına göre yeni teknolojileri kendi hızlarında geliştirmeleri ve uygulamaları için harika bir fırsat sunuyor. Bir çocuğun sahip olduğu oyuncak ve oyuncaklar, çocuğun gelişimini önemli ölçüde şekillendirebilir.
Oyuncak seçmek kolay gibi görünse de bugünlerde bir oyuncakçıya girdiğinizde bunalmış hissetmek en kolayı. Yürümeye başlayan çocuk için geliştirilmiş çok sayıda oyuncak var. Çocuğunuz için doğru olanı nasıl seçersiniz? Hangisinin kaliteli, hangisinin daha uzun ömürlü hangisinin kanserojen madde içermediğini nasıl anlarsınız? Çocuğunuzun dikkatini birkaç gün veya haftadan fazla ne çekiyor? Sizinle birlikte büyürken ve çocuğunuzun genel gelişimini (düşünme, fiziksel, dil ve sosyal-duygusal beceriler) geliştirirken çocuğunuza destek olacak oyuncakları seçmek için bazı fikirler.

Yeni Yürümeye Başlayan Çocuklar İçin Oyuncak Seçme Yönergeleri

Çeşitli şekillerde kullanılabilen oyuncakları seçin.
Küçük çocuklar sökmeyi, yeniden birleştirmeyi, çıkarmayı, yerleştirmeyi, eklemeyi ve birleştirmeyi sever. Çocuğunuzun çeşitli oyunlar oynayabileceği ve oynayabileceği anlamda “açık” oyuncaklar seçin. Örneğin, yollar, hayvanat bahçeleri, ayaklar ve gemiler inşa etmek için birbirine geçen tahta bloklar veya kalın plastik bloklar kullanabilirsiniz. Bu tür oyuncaklar çocuğun hayal gücünü harekete geçirir ve problem çözmeye ve mantıksal düşünme yeteneklerini geliştirmeye yardımcı olur.
Örnekler: Bloklar, iç içe bloklar veya bardaklar, kum ve su ile oynamak için oyuncaklar.

Oyuncakların Olumlu Etkileri Nelerdir?

Çocuğunuz tablet kullanmayı gerçekten seviyorsa, felake

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 8 1

t yoktur. Aslında, çocukluk tekniklerinin kullanılmasının birçok olumlu sonucu olabilir.
1. İleri Düzey Öğrenme
Eğitici uygulamalar, çevrimiçi kaynaklar ve eğitici televizyon programları, tüm çocukların en sevdikleri konuları öğrenmesine yardımcı olabilir. Kelimelere özel önem veren üçüncü sınıf öğrencisi var mı? Onları bir ata bakmakla ilgili bir uygulama indirmeye veya bir çocuk belgeseli izlemeye ve farklı at türlerini keşfetmeye teşvik edebilirsiniz.
Daha fazla öğretmen, öğrenmelerini meşgul etmek, motive etmek ve kişiselleştirmek için sınıfta öğretim teknolojisini kullanıyor. (Aslında, bir araştırma sınıfta teknoloji kullanımının çocukları öğrenmeye motive ettiğini buldu)

2. Yaratıcılık ve İşbirliği
Yaratıcı oyun, tüm kültürlerde çocukluğun önemli bir parçasıdır. Teknoloji, çocukların yeni teknolojiyi öğrenmelerine ve onlarca yıl önce mümkün olmayan şeyleri yaratmalarına olanak tanır.
Çocuklar teknolojiyi aşağıdakileri yapmak için kullanabilir:(ilköğretim-Okul Öncesi)

Video Animasyon
Bölümler Oluşturma ve Paylaşma
Kısa Film Çekimi ve Düzenleme
Şarkı Yazımı, Kayıt ve Miksleme
Video konferans uygulamalarını kullanarak çocuklarınızla uzaktaki akrabalar ve arkadaşlarınızla bağlantı kurun.
Çocuklarınız ve arkadaşlarınız arasında bir “video oyunu randevusu” planlayın.
Çocuklara bir tableti veya akıllı telefonu aynı anda yalnızca bir parmakla kontrol edebileceklerini göstererek sırayı değiştirme fikriyle tanışın.
Çocuklarınızla birlikte tanıdıkları bir müzik uygulaması yardımıyla dans partisine katılın.

Dünya Müzesine Sanal Olarak Göz Atın. Çocuklar, öğrenmek, paylaşmak, yarattıklarını sergilemek ve arkadaşlıklar kurmak için topluluğa erişebilir.

Gelişimin Olumlu Etkisi ve Mesleki Seçim Oyuncaklar

Oyuncaklar çocukluk gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Oyuncaklarla oynamak, çocukların motor ve bilişsel becerilerini geliştirmelerine ve hayattaki tüm engelleri aşmalarına yardımcı olur. Erken yaşlardan itibaren oyuncaklar bir çocuğun eğitiminde yardımcı olur. Yürümeyi, konuşmayı, sosyalleşmeyi, duygusal olarak gelişen bilgileri edinmeyi, sosyal ve mekansal bilinç geliştirmeyi öğrenirler. Oyuncakların çocukluk üzerinde büyük etkisi olduğu için gelecekteki çalışmaları etkileyebilirler. Ancak, bu onların seçimlerini doğrudan kontrol etmez.
Bu nedenle anne babalar çocuklarını belirli bir mesleğe zorlamamalı, onlara iyi rehberlik etmeli, çocuklarının ilgi alanlarını öğrenmeli ve uygun oyuncaklar sağlamalıdır. Bazı oyuncakları en rahat kullandığınızı bildiğinizde, çocuğunuzun gelecekteki çalışması, onlarla oynarken geliştireceği özellikleri ve becerileri içerecektir.

Önemli Notlar

 • Eğitimimizi bilgisayarda,tablette,cep telefonunda yada Tv ye bağlanarak izleyebilirsiniz.
 • Eğitimimizi sağ tarafta ki satın al menüsünden alabilirsiniz.Eğitimi bireysel veya grubunuz için alabilirsiniz.Grup için alımlarda %10-15 arası indirim mevcuttur.
 • Her eğitim satın almasında puan kazanırsınız. Daha sonra bu biriktirdiğiniz puanları sitemizde kullanabilirsiniz. Üye girişi yaptıktan sonra puanlarım kısmından bu puanlara ulaşabilirsiniz.
 • Eğitimi satın alırken isim soy isim alanlarını dikkatli ve eksiksiz doldurunuz.
 • Sertifikanızı adresinize teslim edilmesini isterseniz Aras Kargo ile ,eğitim bitiminin ardından gönderebiliriz.
 • Sertifikalarınızı kariyer.net , secretcv.com gibi internet sitelerine de ekleyebilirsiniz.
 • Peşin ödeme veya kredi kartına 12 taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.
 • Diğer eğitimlerimiz için buraya tıklayın

 

İlk yorum ekleyen siz olun.

Yorum bırakmak için lütfen giriş yapın
Kurs 30 gün boyunca mevcut
Grup oluşturup eğitimi %10 indirimli alabilirsiniz.

Şunları içerir

1 lectures
Ek Süre
Mobil ve TVden erişim
Tıklayın
Hemen İletişime Geçmek İçin Tıklayın
Merhaba 👋
Size yardımcı olmak için buradayım.