fbpx
Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Hasta Yaşlı Bakım Sertifika Programı

Hasta Yaşlı Bakım Sertifika Programı Hasta Yaşlı Bakım Sertifika Programı üniversiteler iş birliği ile birlikte yürütülmektedir. Hasta Yaşlı Bakımı alanında çalışmak isteyen ve çalışmakta olanların zorunlu olarak katılmaları gereken bir sertifika programıdır. Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası programının amacı; bu programa katılan  katılımcılara engelli ve  yatalak hastaların bakımlarının nasıl yapılması gerektiği konusunda ayrıntılı bir şekilde bilgi […]

Hasta Yaşlı Bakım Sertifika Programı

Hasta Yaşlı Bakım Sertifika Programı üniversiteler iş birliği ile birlikte yürütülmektedir. Hasta Yaşlı Bakımı alanında çalışmak isteyen ve çalışmakta olanların zorunlu olarak katılmaları gereken bir sertifika programıdır. Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası programının amacı; bu programa katılan  katılımcılara engelli ve  yatalak hastaların bakımlarının nasıl yapılması gerektiği konusunda ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi yapmayı amaç edinmektedir.  Hasta ve Yaşlı bakımının alanında uzman kişiler tarafından  yapılması hasta ve yaşlıların sağlıkları açısından büyük öneme sahiptir. Hasta Yaşlı Bakımı Sertifika Programı sonunda 560 saatlik Sertifika Üniversite tarafından ıslak imzalı ve mühürlü şekilde verilmektedir.

Hasta yaşlı bakım sertifika programları, sağlık alanında çalışan veya çalışmayı düşünen bireylere, yaşlı veya hasta bireylere kaliteli bakım sağlamak için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmayı amaçlayan programlardır. Bu tür programlar, bireylere hasta veya yaşlıların günlük bakım ihtiyaçlarını karşılamak, sağlık durumlarını izlemek, ilaç yönetimi yapmak, psikososyal destek sağlamak ve hasta

Hasta Yaşlı Bakım Sertifika Programı 2

güvenliğini sağlamak gibi konularda eğitim verir. Hasta yaşlı bakım sertifikası, bu alanda çalışmak isteyen veya mevcut deneyimlerini belgelemek isteyen bireyler için önemli bir referans niteliği taşır.

Hasta yaşlı bakım sertifika programları genellikle aşağıdaki konuları kapsar:

 1. Hasta yaşlı bakımının temel prensipleri ve etik kurallar
 2. Hasta güvenliği ve enfeksiyon kontrolü
 3. Hasta ve yaşlıların temel sağlık ihtiyaçlarının karşılanması (beslenme, hijyen, hareket, giyim vb.)
 4. İlaç yönetimi ve ilaç güvenliği
 5. Hasta yaşlıların yaşam kalitesini artırmak için fiziksel ve psikososyal destek
 6. Hasta yaşlılarda kronik hastalıkların yönetimi ve sağlık durumunun izlenmesi
 7. Acil durum yönetimi ve temel ilk yardım becerileri
 8. Demans, Alzheimer gibi yaşlılarda yaygın görülen hastalıkların anlaşılması ve yönetimi
 9. İletişim becerileri ve hasta yaşlılarla etkili iletişim
 10. Hasta yaşlılarda bakım planlaması ve kayıt tutma

Hasta yaşlı bakım sertifika programları, hem hastanelerde, kliniklerde ve huzurevlerinde çalışmak isteyen sağlık personeline hem de evde hasta veya yaşlı bakımı yapmak isteyen bireylere yöneliktir. Programlar genellikle teorik dersler ve pratik uygulamaları içerir. Bireyler, klinik stajlar veya saha çalışmaları aracılığıyla gerçek hasta veya yaşlı bakımı deneyimi kazanır.

Hasta yaşlı bakım sertifikası, iş başvurularında ve kariyer ilerlemesinde avantaj sağlayabilir ve hasta yaşlı bakımı konusunda uzmanlaşmayı gösterir. Ancak, bu alanda çalışacak bireylerin yerel sağlık kurallarını ve yasal gereklilikleri göz önünde bulundurması önemlidir. Ayrıca, hasta yaşlı bakımı sürekli olarak değişen bir alan olduğundan, bireylerin güncel uygulamaları takip etmeleri ve kendilerini sürekli olarak güncellemeleri gerekmektedir

Hasta Yaşlı Bakım Sertifika Programı 1

HASTA VE YAŞLI BAKIM SERTİFİKA PROGRAMININ AMACI
Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası programının amacı; bu programa katılan  katılımcılara engelli ve  yatalak hastaların bakımlarının nasıl yapılması gerektiği konusunda ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi yapmayı amaç edinmektedir. Hasta Yaşlı Bakım günümüzde en çok aranan meslek grubu içindedir. Engelli merkezleri,Hastaneler, huzur evleri,bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri  ve evlerde hasta ve yaşlı bakıcısı olarak çalışabilirsiniz.

Önemli Notlar

 • Eğitimimizi bilgisayarda,tablette,cep telefonunda yada Tv ye bağlanarak izleyebilirsiniz.
 • Eğitimimizi sağ tarafta ki satın al menüsünden alabilirsiniz.Eğitimi bireysel veya grubunuz için alabilirsiniz.Grup için alımlarda %10-15 arası indirim mevcuttur.
 • Her eğitim satın almasında puan kazanırsınız. Daha sonra bu biriktirdiğiniz puanları sitemizde kullanabilirsiniz. Üye girişi yaptıktan sonra puanlarım kısmından bu puanlara ulaşabilirsiniz.
 • Eğitimi satın alırken isim soy isim alanlarını dikkatli ve eksiksiz doldurunuz.
 • Eğitim sonunda sertifikanızın Akademi Onaylı olanını kurs bitiminde PDF formatında indirebilirsiniz.
  (Genellikle her bilgisayar ve cep telefonunda pdf okuyucu vardır.Ancak her ihtimale karşı bilgisayarınızda veya cep telefonunuzda PDF okuyucu yoksa Buradan indirebilirsiniz)
 • Sertifikanızı adresinize teslim edilmesini isterseniz Aras Kargo ile ,eğitim bitiminin ardından gönderebiliriz.
 • E-Devlet onaylı sertifikanız,kurs bitiminden sonra 10 iş günü içerisinde e-devletinize işlenmektedir.E-Devlet linki için lütfen bize ulaşınız.
 • Sertifikalarınızı kariyer.net , secretcv.com gibi internet sitelerine de ekleyebilirsiniz.
 • Peşin ödeme veya kredi kartına 12 taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Diğer eğitimlerimiz için buraya tıklayın

İlk yorum ekleyen siz olun.

Yorum bırakmak için lütfen giriş yapın
Kurs 30 gün boyunca mevcut
Grup oluşturup eğitimi %10 indirimli alabilirsiniz.

Şunları içerir

1 lectures
Ek Süre
Mobil ve TVden erişim
Tıklayın
Hemen İletişime Geçmek İçin Tıklayın
Merhaba 👋
Size yardımcı olmak için buradayım.