fbpx
Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

İstanbul Montessori Eğitmen Eğitimi

İstanbul Montessori Eğitmen Eğitimi İstanbul Montessori Eğitmen Eğitimi programımız Türkiye’de ki en kapsamlı ve en doğru eğitimdir. Uluslararası Montessori Derneğinin önerdiği tek kurum 7 Renk Akademi Eğitimimiz yüz yüzedir. Eğitimimiz 6 hafta sonu sürmektedir. Temel tüm materyaller gösterilmektedir. Binlerce referans okul/kurum/eğitmen Yüzbinlerce mutlu kursiyer. Uzaktan eğitim seçeneği düşünürseniz buraya tıklayabilirsiniz. 2 YIL EĞİTİM VE DOKÜMAN […]

İstanbul Montessori Eğitmen Eğitimi

İstanbul Montessori Eğitmen Eğitimi programımız Türkiye’de ki en kapsamlı ve en doğru eğitimdir.

Uluslararası Montessori Derneğinin önerdiği tek kurum 7 Renk Akademi

 • Eğitimimiz yüz yüzedir.
 • Eğitimimiz 6 hafta sonu sürmektedir.
 • Temel tüm materyaller gösterilmektedir.
 • Binlerce referans okul/kurum/eğitmen Yüzbinlerce mutlu kursiyer.

Uzaktan eğitim seçeneği düşünürseniz buraya tıklayabilirsiniz.

2 YIL EĞİTİM VE DOKÜMAN DESTEĞİ

“Eğitimimize katılan tüm kursiyerlerimiz 2 yıl boyunca web sitemiz üzerinden alacakları şifre ile ücretsiz eğitimlere ,söyleşilere ve dokümanlara ulaşabilecek, uzmanlarla görüşebilecektir.”

  Eğitim sonunda;

 • 360 Saatlik E-Devlet onayı üniversite sertifikası
 • 360 Saatlik Türkçe Sertifika (Eğitim içeriğimiz patentli olduğundan Lisans patent onaylı sertifika verilecektir)
 • 360 Saatlik İngilizce Sertifika
 • 360 Saatlik Arapça Sertifika
 • 360 Saatlik Fransızca Sertifika
 • 360 Saatlik Almanca Sertifika verilecektir.

 

Neden 7 Renk Akademi ?

Düzenlediği yüzlerce montessori eğitmen eğitim ile binlerce eğitmen yetiştiren kurumumuz yurt içi ve yurt dışında eğitimlerine devam ediyor.

 • Geniş ve güncel konu yelpazesi
 • 2 yıl eğitim ve doküman desteği
 • Hediye eğitimler
 • Ücretsiz dokümanlar
 • İçeriği  lisans patent onaylı tek sertifika
 • En doğru içerik
 • Alanında en az 10 yıl deneyimli uzmanlar.
 • Yurtdışı eğitimler
 • Akademisyenler kurulu
 • Uluslararası çalışmalar
 • Ülkemizde montessori eğitimini yaygınlaştıran kurum
 • Uluslararası Montessori Okulları Eğitim Derneği 7 Renk Akademi’yi Öneriyor.

Akademik Eğitim sayesinde, bu fazlaca önemi olan ilk yıllarda iyi bir değişim ve gelişmeye rehberlik edeceğinizi öğreneceksiniz. Bu yaşlarındaki çocuk, kendilerine ve dünyalarına inanmak için güvenli, ilginç ve hazırlanmış bir ortama gereksinim duyar. Montessori rehberi olarak siz, yaşına uyan etkinlikler ve nazik geri bildirimler sunarak, çocuğun gelişen ve ortaya çıkan kabiliyetlerine olan inancını oluşturmaya, koordinasyon ve dil becerilerini geliştirmeye ve günlük etkinliklerde bağımsızlıklarını kazanmalarına rehberlik etmeye destek olacaksınız.

PROGRAM DETAYLARI

Montessori eğitmen eğitimi  programında, Dr. Maria Montessori’nin çocukları gözlemleme ve takip etme hususunda ki yol gösterici ilkeleri ile alakalı detaylı kuramsal derslerden oluşur. 2.5 – 6 yaş arası çocukların Pratik hayatta kullandıkları materyaller, Duyusal, Dil, Aritmetik, Kültür, Müzik ve Yaratıcılık hazırlanmış bir ortamda sunulacak ve tartışılacaktır.

Montessori Eğitmenlik Eğitimi kursu, Maria Montessori’nin temel metodolojisi göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Kursun İlkokul Montessori Eğitmen Eğitimi gibi üst dereceleri de vardır.

Montessori eğitmen eğitimi, Montessori eğitim felsefesi ve yöntemlerini uygulayacak nitelikli eğitmenlerin yetiştirildiği bir programdır. Bu eğitim programı, Montessori pedagojisinin temel prensiplerini, yöntemlerini ve uygulamalarını kapsar.

Montessori eğitmen eğitimi, bireylerin Montessori eğitim felsefesi hakkında derin bir anlayış geliştirmelerini sağlar ve onları Montessori sınıflarında etkili bir şekilde çalışabilecek donanıma sahip kılar. Bu eğitim, Montessori eğitmenlerinin çocukların öğrenme potansiyellerini ortaya çıkarmaları, onları desteklemeleri ve rehberlik etmeleri için gerekli bilgi ve becerileri sunar.

Montessori eğitmen eğitimi programları, genellikle yoğun ve kapsamlı bir süreçtir. Katılımcılar, teorik dersler, uygulamalı çalışmalar, stajlar ve saha çalışmaları gibi farklı öğrenme deneyimleriyle donatılır. Bu süreç, Montessori eğitmenlerinin kendilerini sürekli olarak geliştirmelerini ve Montessori felsefesine bağlı kalarak etkili bir şekilde çalışmalarını sağlar.

Montessori eğitmen eğitimi, Montessori eğitiminin prensiplerine ve yöntemlerine tam olarak hakim olan nitelikli eğitmenlerin yetişmesini amaçlamaktadır.

Önemli Bilgi:

Daha önce herhangi bir kurumdan montessori eğitmen (eğitici) eğitimi almış olanlara 7 Renk Akademi’den eğitim almaları halinde indirim uygulanacaktır.
Daha önce herhangi bir yerden bu eğitimi aldınız. Peki doğruları öğrendiğinize emin misiniz? Online kursumuza katılabilir ve kendinizi ölçebilirsiniz.

Maria Montessori Diyor ki ;“”Bizim işimiz öğretmek değil, emici zihne gelişim çalışmalarında yardımcı olmaktır. Bizim yardımımızla, çocuğa akıllıca davranarak, fiziksel yaşamının ihtiyaçlarını anlayarak ve onun zekasını besleyerek, emici zihnin çalışma süresini uzatabilirsek, ne harika olurdu!”

Kültür ve sanattaki, tüm bilim ve endüstrilerdeki insanlığa fayda sağlayan tüm büyük başarıların, genellikle karanlıkta ve büyük zorluklar altında mücadele eden insanların çalışmaları sayesinde olduğunu çocuklara anlamaları sağlanmalıdır; derin bir tutkuyla, içsel bir ateşle yönlendirilen insanlar, araştırmalarıyla, çalışmalarıyla sadece kendi zamanlarında yaşayan insanlar için değil, aynı zamanda geleceğin insanları için de yeni faydalar yaratmak için. Bu fedakarlığın asaletini çocuklara aktarmalıyız.”

Diğer eğitimlerimiz için Buraya tıklayabilirsiniz 

Eğitimimize kayıt olmak için ve whatapptan konum almak için  0545 965 1490 numaralı whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlk yorum ekleyen siz olun.

Yorum bırakmak için lütfen giriş yapın
Tıklayın
Hemen İletişime Geçmek İçin Tıklayın
Merhaba 👋
Size yardımcı olmak için buradayım.