fbpx
Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Psikoloji Zirvesi Paket 17

Psikoloji Zirvesi Paket 17 Psikoloji zirvesi ,Türkiye’nin en iyi Çocuk Gelişimi ve Psikoloji Akademisi, alanlarda fark yarattığımız en kapsamlı 8 Konu ve 8 sertifikalı Online Psikoloji Semineri konuları: 7 den 77 ye Kişilik Gelişimi DEHB Olan Bireyler,Aile ve Öğretmenlere Öneriler Annenin Kişilik Yapısı ve Çocuğa Etkisi Çocukluk Dönemi ve Ayrılma-Bireyleşme Süreci Travma ve Çocuk Çocukta […]

Psikoloji Zirvesi Paket 17

Psikoloji zirvesi ,Türkiye’nin en iyi Çocuk Gelişimi ve Psikoloji Akademisi, alanlarda fark yarattığımız en kapsamlı 8 Konu ve 8 sertifikalı Online Psikoloji Semineri konuları:

 • 7 den 77 ye Kişilik Gelişimi
 • DEHB Olan Bireyler,Aile ve Öğretmenlere Öneriler
 • Annenin Kişilik Yapısı ve Çocuğa Etkisi
 • Çocukluk Dönemi ve Ayrılma-Bireyleşme Süreci
 • Travma ve Çocuk
 • Çocukta Duygu Regülasyonu
 • Psikoterapide Ergenlerle Çalışmak
 • Psikolojik Sağlamlık ve Duygu Yönetimi

Özetle içeriğimiz:

Çocukluk dönemi, kişilik gelişiminin temel taşlarının atıldığı önemli bir evredir. Bu dönemde çocuklar, çevreleriyle etkileşim halinde

Psikoloji Zirvesi Paket 17 3

olarak kendilerini keşfeder ve kişiliklerini şekillendirirler. Kişilik gelişimi, genetik faktörlerin yanı sıra aile, arkadaşlar, okul ve toplum gibi çevresel etmenlerden de etkilenir. Çocukların deneyimlediği olumlu ilişkiler, destekleyici ortamlar ve sağlam değerler, kişiliklerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesine katkıda bulunur. Özgüven, özyeterlilik, empati, sorumluluk ve özsaygı gibi kişilik özellikleri, çocuğun kendini tanıması ve başkalarıyla ilişki kurabilmesi için önemlidir. Çocukluk dönemi, temel bir yapı oluşturarak ileriki yaşamda kişilik gelişimini etkiler ve çocukların kendilerini ifade etmelerini, güçlü ilişkiler kurmalarını ve potansiyellerini keşfetmelerini sağlar.

DEHB (Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu) olan bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak için ailelere ve öğretmenlere bazı öneriler bulunmaktadır. Aileler, DEHB’li çocuklara yapıcı ve destekleyici bir ortam sağlamalıdır. Rutinler oluşturmak, net kurallar koymak ve olumlu pekiştirmeler kullanmak önemlidir. Ayrıca, çocuğun ilgi alanlarına yönelerek onun güçlü yönlerini desteklemek gerekmektedir. Öğretmenler ise sınıf içinde yapıcı bir ortam yaratmalı, öğrenciye dikkatini sürdürebilmesi için destek sağlamalı ve öğrenme materyallerini görsel ve işitsel olarak zenginleştirmelidir.

Annenin kişilik yapısı, çocuğa önemli bir etki sağlar. Annenin tutumu, duygusal tepkileri ve davranışları, çocuğun duygusal ve sosyal gelişimini etkiler. Sevgi, anlayış, sıcaklık ve tutarlılık çocuğun güvenli bağlanma geliştirmesine yardımcı olurken, yetersizlik hissi, aşırı kontrol veya duygusal istikrarsızlık çocuğun özsaygısı ve duygusal dengesi üzerinde olumsuz etkiler bırakabilir. Anne-çocuk ilişkisinde sağlıklı iletişim, destekleyici bir ortam ve uyumlu bir ebeveynlik tarzı, çocuğun sağlıklı kişisel ve sosyal gelişimine katkı sağlar.

Psikoloji Zirvesi Paket 17 1

Travma, çocuklar üzerinde derin ve uzun vadeli etkilere sahip olabilir. Travmatik olaylar, çocuğun duygusal, zihinsel ve sosyal gelişimini olumsuz etkileyebilir. Çocuklar, travmatik deneyimleri anlamlandırmakta zorluk çekebilir, kaygı, korku, öfke veya depresyon gibi duygusal tepkiler gösterebilir. Destekleyici bir çevre, duygusal güvenlik ve profesyonel yardım, çocuğun travma sonrası iyileşme sürecine yardımcı olur. Anlayışlı bir tutum, duygusal destek ve güvence sağlamak, çocuğun travma sonrası iyileşme sürecinde önemli bir rol oynar.

Çocuklarda duygu regülasyonu, duyguları tanıma, ifade etme ve yönetme becerisini içerir. Sağlıklı bir duygu regülasyonu, çocuğun duygularını kontrol etmesini, uygun tepkiler vermesini ve sosyal ilişkilerde dengeli olmasını sağlar. Duygu regülasyonu, çocuğun duygusal zorluklarla başa çıkmasına yardımcı olur ve davranışlarını etkiler.

Psikolojik sağlamlık, kişinin zorluklarla başa çıkma becerisini ve duygusal dengeyi koruma kapasitesini ifade eder. Duygu yönetimi, psikolojik sağlamlığın önemli bir bileşenidir. Sağlıklı bir duygu yönetimi, duyguları tanıma, kabul etme ve uygun şekilde ifade etme yeteneğini içerir. Bu, stresli durumlarla başa çıkmada etkili bir stratejidir ve kişinin duygusal dengeyi korumasına yardımcı olur. Duygu yönetimi becerileri, öz-farkındalık, duygusal esneklik, olumlu düşünme ve sosyal destek gibi alanlarda geliştirilebilir.

 

Psikoloji Zirvesi Paket 17 2

Eğitim sonunda 8 adet  isme özel, eğitim sertifikası gönderilmektedir.Web sitesi üzerinden çıkan sertifika örnek amaçlıdır.

Whatsapp hattımızdan ( 0545 965 1490 ) Sertifikanızı hangi formatla istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.
Sertifikaları CV’nize ekleyebilir, iş görüşmelerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Eğitim sonrasında 8 adet eğitim sertifikası adresinize kargo ile gönderilecektir.
Eğitim sonunda 0545 965 1490 nolu hattımıza sertifikalarınızın gönderilmesi için adres bilginizi göndermeniz gerekmektedir.

Önemli Notlar

 • Eğitimimizi bilgisayarda,tablette,cep telefonunda yada Tv ye bağlanarak izleyebilirsiniz.
 • Eğitimimizi sağ tarafta ki satın al menüsünden alabilirsiniz.Eğitimi bireysel veya grubunuz için alabilirsiniz.Grup için alımlarda %10-15 arası indirim mevcuttur.
 • Her eğitim satın almasında puan kazanırsınız. Daha sonra bu biriktirdiğiniz puanları sitemizde kullanabilirsiniz. Üye girişi yaptıktan sonra puanlarım kısmından bu puanlara ulaşabilirsiniz.
 • Eğitimi satın alırken isim soy isim alanlarını dikkatli ve eksiksiz doldurunuz.
 • Eğitim sonunda sertifikanızın Akademi Onaylı olanını kurs bitiminde PDF formatında indirebilirsiniz.
  (Genellikle her bilgisayar ve cep telefonunda pdf okuyucu vardır.Ancak her ihtimale karşı bilgisayarınızda veya cep telefonunuzda PDF okuyucu yoksa Buradan indirebilirsiniz)
 • Sertifikanızı adresinize teslim edilmesini isterseniz Aras Kargo ile ,eğitim bitiminin ardından gönderebiliriz.
 • E-Devlet onaylı sertifikanız,kurs bitiminden sonra 10 iş günü içerisinde e-devletinize işlenmektedir.E-Devlet linki için lütfen bize ulaşınız.
 • Sertifikalarınızı kariyer.net , secretcv.com gibi internet sitelerine de ekleyebilirsiniz.
 • Peşin ödeme veya kredi kartına 12 taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Diğer eğitimlerimiz için Buraya tıklayabilirsiniz

İlk yorum ekleyen siz olun.

Yorum bırakmak için lütfen giriş yapın
Kurs 30 gün boyunca mevcut
Grup oluşturup eğitimi %10 indirimli alabilirsiniz.

Şunları içerir

3 lectures
Ek Süre
Mobil ve TVden erişim
Tıklayın
Hemen İletişime Geçmek İçin Tıklayın
Merhaba 👋
Size yardımcı olmak için buradayım.