fbpx
Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Waldorf Eğitimi

Waldorf Eğitimi Waldorf eğitimi, Avusturyalı filozof ve eğitimci Rudolf Steiner tarafından geliştirilen bir eğitim yaklaşımıdır. Waldorf eğitimi, çocuğun zihinsel, duygusal ve fiziksel gelişimini kapsamlı bir şekilde desteklemeyi amaçlar. Bu eğitim sistemi, çocuğun yaratıcılığını, özgüvenini ve sosyal becerilerini geliştirmeyi hedefler. Waldorf eğitimi, her dönemde çocuğun bütünsel gelişimini desteklemek için farklı dönemlere ve aşamalara odaklanır. Erken çocukluk […]

Waldorf Eğitimi

Waldorf eğitimi, Avusturyalı filozof ve eğitimci Rudolf Steiner tarafından geliştirilen bir eğitim yaklaşımıdır. Waldorf eğitimi, çocuğun zihinsel, duygusal ve fiziksel gelişimini kapsamlı bir şekilde desteklemeyi amaçlar. Bu eğitim sistemi, çocuğun yaratıcılığını, özgüvenini ve sosyal becerilerini geliştirmeyi hedefler.

Waldorf eğitimi, her dönemde çocuğun bütünsel gelişimini desteklemek için farklı dönemlere ve aşamalara odaklanır. Erken çocukluk döneminden başlayarak, müzik, hareket, sanat, doğa etkinlikleri ve el işleri gibi farklı uygulamalarla çocuğun duyusal, motor ve sosyal becerilerini geliştirir.

Waldorf eğitimi, birçok dersin yaratıcı bir şekilde sunulduğu ve doğal materyallerin kullanıldığı bir müfredatı benimser. Öğrenciler, yaratıcı oyunlar, sanat projeleri, drama, müzik ve el işi gibi etkinliklerle kendilerini ifade etme fırsatı bulurlar. Ayrıca, fen bilimleri, dil, matematik, tarih ve coğrafya gibi akademik dersler de öğretilir, ancak yaratıcı ve bütünsel bir yaklaşımla sunulur.

Waldorf Eğitimi 2

Waldorf eğitimi, öğrencilerin özgür düşünmeyi teşvik etmek, hayal gücünü geliştirmek ve bireysel potansiyellerini ortaya çıkarmak için tasarlanmış bir eğitim modelidir. Aynı zamanda doğayla bağlantıyı vurgular, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk gibi değerlere önem verir.

Her ne kadar Waldorf eğitimi bazı eleştirilere maruz kalsa da, destekçileri bu yaklaşımın çocukların bireysel gelişimine katkı sağladığını ve onları tüm yönleriyle beslediğini savunmaktadır

Waldorf eğitimi, dünyadaki en hızlı büyüyen bağımsız okul hareketlerinden biridir. Bu yaklaşımı kullanan öğretmenler, hayal gücüne vurgu yaparak, öğrencileri yaratıcı, eleştirel ve empatik düşünmeye teşvik etmek için daha donanımlı hale gelirler. Öğrencilerin önemli sanatsal ve sosyal beceriler geliştirmelerini sağlarken aynı zamanda özgür düşünmeyi ve ahlaki sorumluluğu teşvik eder.

Waldorf müfredatı, çocuğu belirli bir yaş ve gelişim düzeyine uygun yollarla geniş bir disiplin yelpazesine dahil eder. Nihai amacı, çocukta sürekli artan hayal gücü ve entelektüel kapasiteyi, derinden öğrenme sevgisini, çalışma isteğini ve çocuğa ergenlik ve yetişkinlik döneminde rehberlik edecek güçlü bir ahlaki sorumluluk duygusu uyandırmaktır.

Program, Waldorf müfredatının çocuğun bilişsel, duygusal ve ahlaki ihtiyaçlarını nasıl karşıladığına dair derinlemesine bir çalışma, Waldorf eğitimi teorik temellerinin araştırılması da dahil olmak üzere grup çalışmaları, bağımsız çalışma ve pratik deneyimin bir kombinasyonu ile ortaya çıkar ve öğrencinin kişisel deneyim, içgörü ve araştırmaya katkıda bulunduğu bir öğrenme topluluğudur. Kurs eğitmenleri, çocuklarla doğrudan sınıf uygulamasından taze bilgiler getirir ve öğretme sanatında ve kişisel gelişimde uygulama için yaratıcı kapasiteler geliştiren sanatsal kurslar verir.

Waldorf Eğitimi 1

Çocukları doğuştan gelen ve benzersiz potansiyeli, güçlü ve zayıf yönleri ve yaşamları için niyetleri olan manevi varlıklar olarak görür.
Erken çocukluktan liseye kadar çocuğun gelişim evrelerine yanıt veren ve bunları geliştiren ayrıntılı, zengin sanatsal bir müfredat sağlar.

 • Doğru gözlem ve açık ve bağımsız düşünme kapasitelerini geliştirir.
 • Sosyal, duygusal ve pratik kapasiteleri geliştirir.
 • Çocukları saygı ve saygı yoluyla diğer insanlara ve doğaya bağlar.
 • Yaşam boyu öğrenme tutkusunu ateşler.
 • Dünyanın en hızlı büyüyen eğitim hareketidir.

Dünya çapında yaklaşık 1.000 okul ve 2.000 erken çocukluk programı ile 1919 yılında kurulan bağımsız bir okul hareketi olan Waldorf eğitimi, çocuğun doğal gelişimini temel alan bir müfredat ve pedagojidir. Bir Waldorf müfredatının tüm disiplinler arası sınıflarında bir yaratıcılık dizisi geçer ve vurgu, deneyimsel öğrenme ve hayal gücünün gelişimi üzerindedir.

Waldorf okulları, eğitimcilerin bir sınava değil, çocuğun doğuştan gelen dünyayı keşfetme arzusuna öğrettiği öğrenme ortamlarıdır. Öğrenmenin performans odaklı olmaktan ziyade kişisel olarak anlamlı olması gerektiği inancına dayanan Waldorf müfredatı, çocukların gelişim evreleri ve ihtiyaçları ile uyumludur. Sonuç, hem öğrenci hem de öğretmen için besleyici, ilham verici ve keyifli bir eğitimdir.

7 Renk Akademi Waldorf Eğitimi İçerik Bilgileri Ana Konuları :

Waldorf Eğitimi 3
 • Pedagojik Müfredat Çalışmaları
 • Sanat ve El Sanatları
 • Müzik ve Hareket
 • Topluluk, Sunumlar ve Bağımsız Projeler
 • Drama, Konuşma ve Sınıf Oyunu
 • Waldorf Eğitiminin Temel Çalışmaları
 • Gözlem ve Öğretim Uygulaması

ÖNEMLİ NOT : Güncelleme çalışmalarımızdan dolayı Waldorf Eğitimi şu an için durdurulmuştur, çalışmalarımız bittikten sonra tekrar açıklanacaktır. 0545 965 1490 numaralı hattımızdan ön kayıt oluşturabilirsiniz.

Önemli Notlar

 • Eğitimimizi bilgisayarda,tablette,cep telefonunda yada Tv ye bağlanarak izleyebilirsiniz.
 • Eğitimimizi sağ tarafta ki satın al menüsünden alabilirsiniz.Eğitimi bireysel veya grubunuz için alabilirsiniz.Grup için alımlarda %10-15 arası indirim mevcuttur.
 • Her eğitim satın almasında puan kazanırsınız. Daha sonra bu biriktirdiğiniz puanları sitemizde kullanabilirsiniz. Üye girişi yaptıktan sonra puanlarım kısmından bu puanlara ulaşabilirsiniz.
 • Eğitimi satın alırken isim soy isim alanlarını dikkatli ve eksiksiz doldurunuz.
 • Eğitim sonunda sertifikanızın Akademi Onaylı olanını kurs bitiminde PDF formatında indirebilirsiniz.
  (Genellikle her bilgisayar ve cep telefonunda pdf okuyucu vardır.Ancak her ihtimale karşı bilgisayarınızda veya cep telefonunuzda PDF okuyucu yoksa Buradan indirebilirsiniz)
 • Sertifikanızı adresinize teslim edilmesini isterseniz Aras Kargo ile ,eğitim bitiminin ardından gönderebiliriz.
 • E-Devlet onaylı sertifikanız,kurs bitiminden sonra 10 iş günü içerisinde e-devletinize işlenmektedir.E-Devlet linki için lütfen bize ulaşınız.
 • Sertifikalarınızı kariyer.net , secretcv.com gibi internet sitelerine de ekleyebilirsiniz.
 • Peşin ödeme veya kredi kartına 12 taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Diğer eğitimlerimiz için Buraya tıklayabilirsiniz

İlk yorum ekleyen siz olun.

Yorum bırakmak için lütfen giriş yapın
Kurs 30 gün boyunca mevcut
Grup oluşturup eğitimi %10 indirimli alabilirsiniz.

Şunları içerir

Ek Süre
Mobil ve TVden erişim
Tıklayın
Hemen İletişime Geçmek İçin Tıklayın
Merhaba 👋
Size yardımcı olmak için buradayım.